Gastronomia

Magda Gessler idzie na wojnę z rządem? Otwiera jedną z restauracji

Czy Magda Gessler wypowiada posłuszeństwo państwu? Wskazywałby na to fakt, że jedna z jej restauracji już niedługo zostanie otwarta, i to pomimo rządowych restrykcji.

Magda Gessler to znana restauratorka i gwiazda telewizyjnego programu “Kuchenne Rewolucje“. Jest właścicielką wielu często odwiedzanych lokali, w tym “Schroniska Smaków Magdy Gessler” w Bukowinie Tatrzańskiej.

W piątek 15 stycznia na facebookowym profilu restauracji “Schronisko Smaków Magdy Gessler” pojawił się następujący komunikat:

OTWIERAMY RESTAURACJĘ – ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 16.01 OD GODZINY 12 DO SCHRONISKA SMAKÓW W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ.

Jak możemy przeczytać, kierownicy uzasadniają swoją decyzję koniecznością utrzymania biznesu. Ponadto deklarują, że przyłączają się do akcji “Góralskie Veto“:

Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!

Poniżej cały post:

Góralskie Veto przeciwko lockdownowi

Akcja, o której piszemy, czyli “Góralskie Veto“, to inicjatywa podhalańskich przedsiębiorców niezadowolonych z poczynań polskiego rządu. Przedsięwzięcie rozrasta się w bardzo szybkim tempie i zyskuje zwolenników również poza Podkarpaciem. Właściciele restauracji, hoteli czy stoków narciarskich zamierzają otworzyć swoje biznesy po 17 stycznia pomimo decyzji resortu zdrowia o przedłużeniu lockdownu.

Inicjatorzy “obywatelskiego nieposłuszeństwa” zapewniają, że pozostają w kontakcie z prawnikami, którzy szukają rozwiązań umożliwiających bezproblemowe prowadzenie działalności.

Źródło: facebook.com, money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close