Biznesowi celebryci

Grzegorz Braun jako prezydent Rzeszowa chce walczyć z Billem Gatesem xD

Prawdziwy bohater na trudne czasy.

Odkąd naczelny fundamentalista Polski, konfederata Grzegorz Braun, postanowił zawalczyć o fotel prezydenta Rzeszowa, to warto przypomnieć jego kilka znaczących wypowiedzi. Polityk postanowił m.in. z walczyć z Billem Gatesem oraz prowadzi wyniszczającą walkę z lekarzami i naukowcami. Chce bowiem udowodnić, że były szef Microsoftu postanowił zaszczepić wszystkich Polaków, a pandemia to wymysł lobby lekarskiego.

Konfederacja nie od dziś udowadnia, że w swoich szeregach ma dość dziwną mieszankę ludzi. Można w niej spotkać Artura Dziambora, który z całej szajki wydaje się być najinteligentniejszy. Można także spotkać Krzysztofa Bosaka, którego ruchy taneczne są przynajmniej na dość wysokim poziomie.

Niemniej jednak Grzegorz Braun nie ma ani jednej pozytywnej cechy, choć popiera wolny rynek, za co wielu wyborców przymyka oczy na jego odchyły. Przywódca polskich antycovidowców, antyszczepionkowców i osób wolnych od rozumu, pragnie bowiem zwrócić uwagę na Billa Gatesa, którego uważa za twórcę obecnej pandemii.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie wygrywa Grzegorz Braun? xD

Braun poza walką z homoseksualistami skupia u siebie wszystkich proepidemików w kraju. Wspiera go w tym Justyna Socha, która „odważnie” sprzeciwia się nauce. Była agentka ds. ubezpieczeń organizuje marsze w całym kraju, które mają na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na „problem szczepień” i “fałszywej pandemii”.

Według niej oraz innych popleczników skrajnych teorii spiskowych, winą za całe zło tego świata ponosi właśnie właściciel Microsoft. Braun zgrabnie wykorzystuje obecne emocje do swoich politycznych celów. Na przykład według niego Gates chce nie tylko zachipować cały świat, ale również zarobić miliardy dolarów na szczepionkach.

Polityk przekonywał o tym w numerze czasopisma Najwyższy Czas z maja 2020.

Źródło: Grzegorz Braun, Najwyższy Czas

 

Polityk stwierdził wówczas:

Ja myślę, że jeśli chodzi o Billa Gatesa i jego wkład w uszczęśliwianie ludzkości, to sytuacja dojrzała do tego, żeby ktoś wydał międzynarodowy list gończy. Jakiś nakaz aresztowania […]

Myślę, że list gończy za Billem Gatesem powinien być konkluzją naszego działania. Swoją drogą myślę, że w Polsce też powinien znaleźć się jakiś prokurator, który by wszczął tę sprawę. Różne rzeczy można przed sądy wnosić. Amerykańskie sądy nie wahają się rozstrzygać spraw, które dzieją się na drugim końcu globu.

Skąd taka opinia Konfederaty? Otóż Bill Gates wygłosił przemówienie w 2015 roku, w którym ostrzegł, że to właśnie wirus, a nie wojna atomowa, może być największym współczesnym zagrożeniem dla świata.

Gates zaznaczył wówczas, że świat nie jest gotowy na następną pandemię. Zwrócił również uwagę, że służba zdrowia powinna zostać dofinansowana, a badania nad szczepionkami powinny zostać wzmożone.

Czy miliarderzy uratują świat?

Niestety, wiele osób wykorzystała jego wypowiedzi, twierdząc nawet, że specjalnie zapowiedział „swoje działania”. Z tego powodu kandydat na prezydenta Rzeszowa próbuje zmanipulować opinią publiczną jedynie po to, aby uzyskać z tego profit polityczny.

Według sondażu IBRiS wśród mieszkańców Rzeszowa, największą szansę na zwycięstwo w Rzeszowie ma Konrad Fijałek, który startuje jako kandydat zjednoczonej opozycji. W badaniach uzyskał ponad 40% poparcia. Tymczasem Grzegorz Braun ma znikome poparcie, graniczące z błędem statystycznym.

Źródło: Najwyższy Czas, Cyfrowa RP, TED.com, ONET

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close