Biznesowi celebryci

Podróbka partii Polska 2050 zgłosiła kandydata do wyborów w Rzeszowie

Szymon Hołownia, tworząc partię “Polska 2050” nie spodziewał się, że jego konkurencją będą oszuści, którzy zechcą wybić na nazwie jego ugrupowania. Tymczasem w wyborach na prezydenta Rzeszowa chce wziąć udział kandydatka z ugrupowania “Polska 2050”, która nie ma jednak nic wspólnego z byłym prezenterem Mam Talent.

Kandydatka to Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim. Choć z Rzeszowem nie ma absolutnie nic wspólnego, to jednak chce spróbować swoich sił w stolicy Podkarpacia. Problem jedynie w tym, że podrobiona partia Szymona Hołowni próbowała zgłosić ją już wcześniej, ale się to nie udało przez wzgląd na małą liczbę podpisów.

Szansa pojawiła się, kiedy wybory na prezydenta Rzeszowa zostały przeniesione na 13 czerwca. Grzywa ponownie zechciała znowu spróbować swoich sił. Kandydatka musi mówić o dużym szczęściu, bo ostatnim razem, kiedy termin zgłoszeń minął 16 kwietnia, nie udało jej się zdobyć wymaganych podpisów, ponieważ brakowało jej raptem ok. 700.

Obecnie “kandydatka” twierdzi, że udało jej się uzyskać 3 tysiące podpisów. Były wójt gminy Oświęcim nie chce jednak komentować faktu, że wiele osób zostało po prostu wprowadzonych w błąd. Ma to związek z niemal identyczną nazwą partii do Polski 2050 Szymona Hołowni.

Hołownia nie chce atomu w Polsce? Jego plan na odejście od węgla to populizm

Tymczasem istnieje duże prawdopodobieństwo, że Miejska Komisja Wyborcza zarejestruję ją jako oficjalną piątą kandydatkę. Sama zainteresowana planuje konferencję prasową w poniedziałek o godzinie 12:00. Ma między innymi przedstawiać swój plan wyborczy m.in. powołanie Powszechnego Samorządu Gospodarczego Podkarpacia oraz 30-letnią strategię rozwoju miasta.

Wybory na prezydenta Rzeszowa – kto ma największą szansę?

Obecnie na pierwszym miejscu w sondażach jest Konrad Fijołek, który jest popierany przez Polskę 2050 Szymona Hołowni oraz resztę opozycjonistów. Sondaże daję mu ponad 40% poparcia. W wyborach kandyduje również konfederata Grzegorz Braun, popierana przez PiS Ewa Leniart oraz Marcin Warchoł z Solidarnej Polski.

Twórcą podrobionej partii Polska 2050, jest Włodzimierz Zydorczak, który wielokrotnie startował do lokalnych samorządów, ale zawsze miał problemy. “Swoją” partię oficjalnie zarejestrował 26 października 2020 roku, ubiegając przy tym Szymona Hołownię. Co więcej, wysłał dziennikarzowi “zaproszenie” do współpracy, na co Hołownia nieco się zbulwersował.

Źródło: Onet.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close