Gospodarka

Chiny banują influenserów kryptowalutowych. Bitcoin znowu leci w dół

Dwudziestu pięciu znanych chińskich influenserów, którzy wypowiadali się na chińskim portalu społecznościowych Weibo o kryptowalutach, zostało zbanowanych. Jest to dalszy etap blokady promocji Bitcoina i pochodnych w Państwie Środka. W wyniku informacji kryptowaluty staniały jeszcze bardziej.

W ciągu ostatnich tygodni Bitcoin oraz inne kryptowaluty zaliczają ogromne spadki, tak zwane “dipy”. Najgorzej było w maju, kiedy Elon Musk zaczął manipulować giełdą i negatywnie wypowiadać się zwłaszcza o Bitcoinie, twierdząc przy tym, że “szkodzi środowisku”. Poinformował również, że Tesla nie będzie akceptować Bitcoinów przy transakcjach, co doprowadziło do poważnych perturbacji na rynku. Najgorszym problemem jednak okazał się chiński ban na kryptowaluty, w który wielu ludzi nie mogło uwierzyć.

Wielkie oszustwo na kryptowalutach. Tysiące osób straciło pieniądze

Sam Bitcoin stopniał do ceny około 35 tys. dolarów, co w porównaniu z rekordem 65 tys. dolarów w kwietniu jest ogromną różnicą. Niemniej jednak rynek ma jeszcze szansę na odrobienie straty, gdyby tylko Elon Musk przestał się odzywać.

Tymczasem w Chinach sytuacja też nie jest najlepsza, ponieważ na portalu Weibo, zniknęło 25 kont dziennikarzy, influenserów oraz mediów związanych z kryptowalutami. Sytuację skomentował SuperBTC, jeden z najbardziej znanych ekspertów w Chinach na swoim Twitterze:

Weibo, chiński Twitter, zawiesił wiele profili influencerów kryptowalutowych, w tym moje konto. Przynajmniej Twitter jest bardziej przyjazny kryptowalutom, więc użytkownicy mogą mnie tutaj bez przeszkód dalej obserwować.

Dodatkowo zostały zbanowane konta chińskich kryptowalut Blockbeats i 8BTC. Administratorzy portalu Weibo nie podali żadnych konkretnych powodów, dla których te konta zostały zawieszone. To, co łączyło te profile, to fakt, że miały w nazwie takie słowa jak “bitcoin”, “btc”, “blockchain” lub “coin trader”.

Cena Bitcoina niemal od razu spadła o ponad 3%, ponieważ wśród chińskich internautów rozpoczęła się panika. Obecnie cena kryptowaluty oscyluje wokół 35 tysięcy dolarów, ale powoli odrabia straty.

Dubaj: Władze ostrzegają przed kryptowalutą DubaiCoin. To oszustwo

Zawieszenie następuje po wypowiedzi rządu chińskiego, który zapowiadał rozprawienie się z działalnością giełd kryptowalutowych, które ma utrzymać stabilizację finansową. Rząd w Pekinie uważa Bitcoina i inne waluty wirtualne za bańkę spekulacyjną i piramidę finansową, która zagraża stabilizacji finansowej obywateli.

Niestety nie jest to pierwszy raz, kiedy prorządowy portal Weibo zawiesza influenserów kryptowalutowych, lub firmy kryptowalutowe. Wcześniej zbanował konta należące do Huobi, OKEx i Binance, a także konta należące do założyciela Tron Justina Suna i CEO Binance Changpeng Zhao.

Źródło: The Block Crypto

Tagi

Polecane artykuły

2 Komentarze

  1. Ja skorzystałem z możliwości jakie daje Eurses i wg. mnie mogą się bawić. Nie zarabiam jedynie gdy BTC rośnie, ale też gdy spada. Polecam to uczucie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close