Kultura i sztukaMediaPaństwoPolitykaPolska

Jacek Kurski pozostanie prezesem TVP przez kolejne cztery lata

Kurski prezesem TVP na kolejną kadencję

Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że obecny prezes TVP Jacek Kurski pozostanie na stanowisku przez kolejne cztery lata. Kandydaturę Jacka Kurskiego na kolejną kadencję jako prezesa Telewizji Polskiej poparło troje członków Rady Mediów Narodowych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość. Kurski był jedynym kandydatem na prezesa, a zgłosił go przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Pozostali członkowie niezwiązani z PiSem nie zgłosili kandydatów.

Nie było sensu, już podczas poprzedniego głosowania usłyszałem przecież od przewodniczącego Czabańskiego, że konkursy tylko stwarzają niepotrzebne kłopoty i nie są wymagane ustawowo. W związku z tym doszedłem do wniosku, że sprawa Kurskiego na stanowisku jest przesądzona.

– wyjaśnia Juliusz Braun, członek RMN.

I chyba faktycznie sprawa była przesądzona jeszcze przed głosowaniem, bo o tym, że Kurski będzie szefował TVP przez kolejną kadencję, mówił już tydzień temu wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS, Ryszard Terlecki.

Z pewnością Jacek Kurski będzie dalej prezesem TVP. Jest tak świetny. Nasi wrogowie z pewnością są niezadowoleni. Ale my jesteśmy zadowoleni.

– stwierdził w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Kurskiego zachwala też wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński, który kilka tygodni temu skomplementował prezesa TVP w rozmowie z Wprost.

Jacek Kurski robi dobrą robotę w TVP. W porównaniu z TVN ta telewizja publiczna jest po prostu wzorem cnót wszelakich.

– ocenił Kaczyński.

Podczas majowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych, Juliusz Braun złożył wniosek o przeprowadzenie otwartego konkursu na prezesa Telewizji Polskiej. Wniosek przepadł w głosowaniu.

TVP nie chce ujawnić ile Jacek Kurski zarabiał jako “doradca zarządu”

TVP czy TVPiS?

W Radzie Mediów Narodowych większość głosów ma troje polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczącym jest Krzysztof Czabański (w poprzedniej kadencji Sejmu był posłem PiS). W składzie są też posłanka PiS Joanna Lichocka i europosłanka PiS Elżbieta Kruk. Opozycję reprezentują Juliusz Braun (zgłoszony przez Platformę Obywatelską) i poseł Robert Kwiatkowski (z ramienia Lewicy).

Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu 2016 roku. Został odwołany przez RMN z funkcji prezesa w marcu ubiegłego roku. Jego odwołanie miało być ultimatum postawionym przez prezydenta Andrzeja Dudę. Prezydent miał uzależnić od dymisji Kurskiego swój podpis pod ustawą, przyznającą TVP miliardy w ramach tak zwanej rekompensaty abonamentowej.

Jacek Kurski z TVP wyleciał, Andrzej Duda ustawę podpisał, Telewizja Polska dostałą miliardy, a kilka miesięcy później… Kurski ponownie wrócił na stołek prezesa TVP. Jak przyznał Onetowi wpływowy polityk PiS, związany z Kurskim, powrót byłego prezesa TVP na stanowisko to nagroda.

Powrót Kurskiego na fotel prezesa TVP to minimalna nagroda za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką.

Jacek Kurski kieruje TVP od momentu przejęcia kontroli przez PiS na początku 2016 r. Drastycznie zmienił telewizję państwową, wykorzystując programy informacyjne i publicystyczne do promocji PiS i zwalczania opozycji. Od tego czasu Telewizja Polska jest określana mianem TVPiS.

TVP zrobi film o Jarosławie Kaczyńskim, walczącym z komuną

Źródło: Onet, Wirtualne Media

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close