GospodarkaNaukaPaństwoPrawoŚwiatZdrowie i medycyna

Blokada Sydney przedłużona w celu zwalczania wariantu Delta

Sydney zamknięte

Mieszkańcy Sydney będą zamknięci przez kolejny tydzień, gdy największe miasto Australii będzie walczyło o powstrzymanie epidemii Covid-19. Rząd Nowej Południowej Walii powiedział, że podjął tę „trudną decyzję”, ponieważ walczy z wysoce zakaźnym szczepem Delta. Nakaz pozostania w domu został wydany 26 czerwca, ale niektórzy mieszkańcy, u których stwierdzono zakażenie, opuścili swoje domy w poszukiwaniu niezbędnych rzeczy. Odnotowano około 330 zachorowań, co jest w tym roku najgorszym wynikiem w mieście.

Nakaz dotyczący pozostawania w domu obejmujący ponad pięć milionów mieszkańców w rejonach Greater Sydney, Wollongong i Central Coast miał zostać zniesiony w piątek, ale został przedłużony do 16 lipca. Szkoły również będą zamknięte w przyszłym tygodniu. Rząd Nowej Południowej Walii powiedział, że dostrzega „ból i stres”, które powoduje zablokowanie rodzin i firm. Jednak urzędnicy stwierdzili, że dzienny wskaźnik zachorowań – z 27 nowymi przypadkami odnotowanymi w środę – i niski poziom szczepień oznaczał konieczność przedłużenia ograniczeń.

Mniej niż 10% Australijczyków jest w pełni zaszczepionych. Brak zapasów szczepionek, w szczególności szczepionki Pfizer, oznacza, że ​​wielu Australijczyków może w tym roku jej nie otrzymać.

Chcemy dać nam najlepszą szansę, aby upewnić się, że jest to jedyna blokada, jaką mamy, dopóki zdecydowana większość naszych obywateli nie zostanie zaszczepiona. Nie chcemy być w sytuacji, w której nieustannie musimy przechodzić od blokady do braku blokady

– powiedziała premier Gladys Berejiklian w środę.

Boris Johnson znosi obostrzenia, mimo dużego wzrostu zakażeń

Australia walczy ze szczepem Delta

Sydney zostało najbardziej dotknięte niedawnym wybuchem wariantu Delta, chociaż przypadki koronawirusa rozprzestrzeniły się w całym kraju. “Wycieki” wirusa z kwarantanny hotelowej w zeszłym tygodniu spowodowały szybkie zablokowanie stolic stanów – w tym Brisbane, Darwin i Perth – dotykając połowę populacji kraju. Władze w tych miastach były w stanie powstrzymać wirusa i zakończyły blokady w zeszłym tygodniu.

Co więcej, australijskie media informują, że po wariantach Alfa, Kappa i Delta, teraz do Australii dotarł wariant Lambda. Wstępne badania sugerują, że nowy wariant może się szybko rozprzestrzeniać i być trudny do zwalczenia za pomocą dostępnych szczepionek. Wariant został wykryty u zagranicznego podróżnika, który w kwietniu przebywał na kwarantannie w hotelu w Nowej Południowej Walii.

Australia zastosowała blokady i szybkie śledzenie kontaktów w celu zwalczania epidemii wirusa, gdy naruszył on rygorystyczną obronę graniczną kraju. Liczba przypadków Covid-19 w kraju pozostała jednak niska, z 910 zgonami i mniej niż 31 000 przypadków.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close