Kultura i sztukaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologie

Chiny wprowadzają ostry limit czasu na gry online dla dzieci

Chiny nakładają limity na gry online

Chiny skracają możliwość grania w gry online przez dzieci do jednej godziny. Gracze online w wieku poniżej 18 lat będą mogli grać tylko przez godzinę w piątki, weekendy i święta, powiedział chiński regulator gier wideo. Narodowa Administracja Prasy i Publikacji powiedziała państwowej agencji prasowej Xinhua, że ​​gra będzie dozwolona tylko między 20:00 a 21:00. Poinstruował również firmy zajmujące się grami, aby uniemożliwić dzieciom zabawę poza określonymi godzinami.

Chiny planują również inspekcje firm zajmujących się grami online, aby sprawdzić, czy limity czasowe są egzekwowane. Wcześniejsze zasady ograniczały rozgrywkę online dla dzieci do 90 minut dziennie, a w święta wydłużyły się do trzech godzin. Chiński regulator twierdzi, że ten ruch odzwierciedla ,,długotrwałą troskę o wpływ nadmiernego grania na młodych”.

W lipcu chiński gigant gier Tencent ogłosił, że wprowadza rozpoznawanie twarzy, aby uniemożliwić dzieciom zabawę między 22:00 a 08:00. Posunięcie to nastąpiło po obawach, że dzieci używają identyfikatorów dorosłych w celu obejścia przepisów.

Nike daje pracownikom przerwę na poprawę zdrowia psychicznego

Chiny atakują gry online

Przypomnijmy, że zaledwie miesiąc temu akcje dwóch największych chińskich firm zajmujących się grami online spadły po tym, jak państwowe media nazwały je „narkotykami elektronicznymi”. Akcje Tencent i NetEase spadły o ponad 10% na początku handlu w Hongkongu, zanim odrobiły część tych strat. Inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni rozprawianiem się Pekinu z firmami. W ostatnich miesiącach Chiny ogłosiły szereg środków mających na celu zacieśnienie kontroli nad technologiami i prywatnymi firmami edukacyjnymi.

Artykuł opublikowany przez państwowy dziennik informacji ekonomicznej mówi, że wielu nastolatków uzależniło się od gier online i miało to na nich negatywny wpływ. Serwis informacyjny jest powiązany z oficjalną agencją informacyjną Xinhua. W artykule przytoczono niezwykle popularną grę Honor of Kings firmy Tencent, mówiąc, że uczniowie grają w nią do ośmiu godzin dziennie i Chiny proszą o więcej ograniczeń w branży.

Żadnemu przemysłowi nie można pozwolić na rozwój w sposób, który zniszczy pokolenie.

– napisano, a zaraz potem porównano gry online do „duchowego opium”.

Tencent powiedział, że wprowadzi środki mające na celu ograniczenie dostępu dzieci do gry Honor of Kings i czasu spędzanego w niej. Firma poinformowała również, że planuje ostatecznie wdrożyć tę politykę we wszystkich swoich grach.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. ciekawy ruch ze strony Chin. branża gier to niestety nie to samo co jeszcze 20 lat temu – teraz gry tworzy się tak aby były jak najbardziej uzależniające i duży kapitał pompuje się w research w tym kierunku. Coraz mniej ma to wspólnego z dostarczaniem rozrywki, a więcej z manipulacją. Czy tak drastyczne obostrzenia są potrzebne? Nie wiem, ale na pewno lepiej żeby młodzi spędzali więcej czasu na bardziej konstruktywnych zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close