Biznesowi celebryciInwestycjeKultura i sztukaMarketingMedia

Christopher Walken zamalował oryginalny mural Banksy’ego warty miliony

Christopher Walken wziął udział w serialu “The Outlaws” w telewizji BBC, gdzie wcielił się w jednego z głównych bohaterów. Produkcja opowiada o perypetiach osób, które zostały skazane na prace społeczne. W jednej ze scen Walken, zamalował pracę przygotowaną przez samego Banksy’ego. Okazało się, że to oryginalne graffiti, która warta była miliony funtów. Czy był to przypadek?

Christopher Walken zniszczył graffiti Banksy’ego na potrzeby serialu The Outlaws

Sześcioodcinkowy dramat The Outlaws wyprodukowany dla BBC, został stworzony przez Stephena Merchanta i producenta Elgina Jamesa. Opowiada o grupie osób remontujących opuszczony dom kultury w Bristolu w ramach prac społecznych za popełnione przestępstwa.

Zobacz również: Banksy namalował w nocy mural na budynku. Właścicielka została milionerką!

Christopher Walken wciela się w postać Franka, który w ostatnim odcinku sezonu zamalowuje graffiti, na którym widać szczura. Bohater pyta się wówczas swojego kuratora Diane (w tej roli Jessica Gunning), czy może go zamalować. Kobieta, zamiast zweryfikować prośbę, bez przeszkód zgadza się na pytanie Franka. Tymczasem okazuje się, że była to oryginalna praca popularnego artysty Banksy’ego, którego pracę wycenia się na miliony funtów.

Jak informuje The Guardian Rzecznik prasowy The Outlaws przyznał w rozmowie z The Guardian, że:

Możemy potwierdzić, że dzieło sztuki na końcu serialu było oryginalną pracą Banksy’ego. Christopher Walken zamalował to dzieło podczas filmowania tej sceny, ostatecznie je niszcząc.

Zobacz również: Zniszczony obraz Banksy’ego sprzedany za rekordowe 16 milionów funtów

Szybko się jednak okazało, że na dewastację zgodził się… sam Banksy, który przygotował pracę specjalnie na potrzeby serialu. Sam artysta również pochodzi z Bristolu, gdzie rozgrywa się akcja serialu. Z drugiej strony istnieje pewna hipoteza, że za samym artystą stoi grupa graficiarzy, którzy nie chcą się ujawniać.

Zobacz również: Czy warto inwestować w sztukę?

Niemniej jednak tajemnica stojąca za Banksym wciąż sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych twórców obecnych czasów.

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close