PaństwoPrawoSportŚwiatZdrowie i medycyna

Australian Open 2022 tylko dla zaszczepionych tenisistów

Australian Open 2022 tylko dla zaszczepionych

Nieszczepieni zawodnicy nie będą mogli wystąpić podczas Australian Open w 2022 roku, powiedział dyrektor turnieju Craig Tiley. W ostatnich miesiącach pojawiło się zamieszanie w tej kwestii, a czołowi australijscy politycy wydali sprzeczne oświadczenia. Broniący tytułu mistrzowskiego Novak Djokovic powiedział, że nie chce publicznie ujawniać swojego statusu szczepień.

Novak wie, że będzie musiał być zaszczepiony, aby grać. Bardzo byśmy chcieli go tu mieć.

– powiedział Tiley.

Tiley potwierdził również, że turniej, który trwa od 17 do 30 stycznia w Melbourne, będzie rozgrywany przed tłumami widzów.

Z ostatnich danych wynika, że 80 ze 100 najlepszych tenisistów zostało zaszczepionych przeciwko Covid-19. Stowarzyszenie Tenisowe Kobiet (WTA) nie podało jeszcze danych dotyczących procentowego udziału w szczepieniach wśród swoich graczek.

Rada zawodniczek WTA wysłała w październiku list do zawodniczek, w którym poinformowała, że wszystkie zawodniczki będą mogły pojechać do Melbourne. List zawierał również informację, że wszystkie zawodniczki, niezależnie od statusu szczepień, będą musiały przedstawić dowód negatywnego wyniku testu w ciągu 72 godzin od wylotu. Jednak premier Wiktorii Daniel Andrews powiedział w październiku, że nie sądzi, aby nieszczepiony tenisista otrzymał wizę na wjazd do Australii i wystąpił na Australian Open.

Tenisistka Peng Shuai oskarżyła byłego wicepremiera o gwałt i… zniknęła

W zeszłym roku była kwarantanna

Nie powtórzy się więc sytuacja z ubiegłego roku, gdy obowiązywała kwarantanna. Australia miała jedne z najsurowszych ograniczeń w podróżowaniu i przemieszczaniu się podczas pandemii koronawirusa. Zawodnicy, urzędnicy i personel pomocniczy, którzy udali się na Australian Open w 2021 roku, musieli przejść 14-dniową kwarantannę po przybyciu do Australii. Niektórym nie pozwolono opuścić pokoi hotelowych po wykryciu przypadków koronawirusa podczas ich lotów, co skłoniło ich do wprowadzenia prowizorycznych treningów w swoich pokojach.

Męska reprezentacja Anglii w krykiecie, która obecnie przebywa w Australii w związku z turniejem Ashes, spędziła dwa tygodnie na kwarantannie w kurorcie Gold Coast, zanim mogła w pełni rozpocząć swoje przygotowania. W ciągu ostatnich 24 godzin w Australii wykryto 1 360 nowych przypadków COVID. Zmarło również 5 osób. Łącznie od początku pandemii zachorowało 196 977 osób, a zmarło 1 938.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close