prof. Andrzej Horban o lockdownie: JESZCZE nie umieramy z głodu xD
Doradca premiera jak zwykle w formie.

prof. Andrzej Horban, który jest szefem rady medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim, udzielił wywiadu w RMF.FM. Nie obyło się oczywiście bez kwiatków związanych z jego poglądem na walkę z pandemią i utrzymaniem gospodarki.
Niestety pan profesor jest nieco odklejony od rzeczywistości, o czym świadczy między innymi fakt ostatnich wypowiedzi na temat przedsiębiorców. Stwierdził wówczas, że powinni się przerzucić na szycie maseczek, aby przeżyć. Po swoich słowach musiał przepraszać i udać się na krótki urlop, ale niestety nie wyciągnął żadnych wniosków.
Horban: Dlaczego wszyscy przyczepili się do siłowni? Można ćwiczyć na dworze albo kupić hantle
W rozmowie z Robertem Mazurkiem powiedział między innymi o „strategii rządu w walce z COVID-19”:
To jest zawsze balans pomiędzy możliwościami naszej ekonomii – nie umieramy jeszcze szczęśliwie z głodu wszyscy, przyjętych systemów ochrony społeczeństwa, a rozwojem epidemii. To są bardzo trudne decyzje. Nie zazdroszczę tym, którzy je podejmują.
💬 prof. Andrzej Horban, szef rady medycznej przy premierze w #RozmowaRMF: Metoda walki z covidem to balans między ekonomią, a bezpieczeństwem. Nie umieramy jeszcze z głodu
— RozmowaRMF (@Rozmowa_RMF) March 18, 2021
Lockdown w całej Polsce! Co się zmieni?
Horban o samych zakażonych powiedział:
Szansa, że człowiek zakażony ulegnie zakażeniu, jest minimalna, więc ryzyko, że będzie zarażał też jest minimalne.
💬 prof. Andrzej Horban, szef rady medycznej przy premierze w #RozmowaRMF: Szansa, że człowiek zakażony ulegnie zakażeniu jest minimalna, więc ryzyko, że będzie zarażał tez jest minimalne
— RozmowaRMF (@Rozmowa_RMF) March 18, 2021
Naprawdę nie wiemy co miał nam myśli pan profesor, więc powstrzymamy się od złośliwego komentarza.
Czy Andrzej Horban poleca szczepienia?
Poranne Plotki Biznesowe: Horban daje złote rady przedsiębiorcom, eksperci chcą urzędowych cen maseczek
Sam Horban, który jak twierdzi, pisał doktorat z zapomnianej choroby „brucelozy przewlekłej” obiecał, że już za pół roku zdejmiemy maseczki. Oczywiście jeśli uda się zaszczepić wiele osób oraz ktoś, gdzieś stworzy lek na wirusa. Przekazał również, że szczepionka AstraZeneka dalej powinna być stosowana w Polsce, mimo że zostaje wycofywana z całej Europy przez wzgląd na liczne przypadki zakrzepicy u osób zaszczepionych.
Wszystko to sprawia, że nie wiadomo, czy się czuć bezpiecznym, czy lepiej profilaktycznie zamknąć w domu na najbliższe pół roku.
Cała rozmowa z prof. Horbanem do posłuchania na RMF.fm:
Źródło: RMF.FM