Biznesowi celebryciPrawo

Ubezpieczyciel Amber Heard składa przeciwko niej pozew!

Nie zdoła zapłacić Deppowi?

Firma ubezpieczeniowa New York Marine and General Insurance Company pozwała Amber Heard, ponieważ nie chce zapłacić za wyrok i opłaty prawne Johnny’ego Deppa. Pozew dotyczy trzech postulatów, które mogą sprawić, że aktorka będzie miała poważne problemy ze spłatą zadłużenia wobec byłego męża. 

Firma ubezpieczeniowa Amber Heard odmawia wypłaty środków. Aktorka ma kłopoty

Jak informuje serwis branżowy Law and Crime, firma New York Marine and General Insurance Company złożyła pozew wobec Amber Heard w amerykańskim Sądzie Okręgowym dla Centralnego Dystryktu Kalifornii.

Aktorka mimo posiadania tam swojej polisy, to firma nie chce spłacić jej zadłużenia. Według postulatów spółka żąda, aby została zwolniona z obowiązku zapłaty za jej obronę w niedawnej sprawie o zniesławienie wytoczonej przez byłego męża. Ponadto nie chce płacić wyroku, który opiewał na ponad 15 mln dolarów.

Ostatecznie kwota, którą musi zapłacić Amber Heard, wynosi 10,35 mln dolarów, choć ława przysięgłych przyznała Deppowi 10 milionów dolarów odszkodowania i 5 milionów dolarów odszkodowania za straty moralne. Niemniej jednak zgodnie z prawem stanu Wirginia odszkodowanie za straty moralne nie może przekroczyć 350 tys. dolarów, dlatego ostatecznie kwota jest niemal 5 mln niższa, niż zasądzono.

Ubezpieczyciel Amber Heard nie zamierza ponosić kosztów prawnych związanych z procesem i apelacją

Wszystko dlatego, że New York Marine ubezpieczało Amber Heard od 18 lipca 2018 roku do 18 lipca 2019 roku. Jest to jest to kluczowy okres dla sprawy o zniesławienie. Otóż właśnie w tym okresie aktorka napisała artykuł do Washington Post, w którym sugerowała, że jest ofiarą przemocy domowej.

Ponadto okres ten obejmuje 1 marca 2019 roku, czyli datę złożenia pozwu Johnny’ego Deppa o zniesławienie. Równie istotne jest miejsce, w którym złożono pozew. Jest nim Fairfax County w Wirginii, gdzie znajdują się serwery komputerowe The Washington Post, a drukarnia gazety jest w pobliskim Springfield.

Sama Heard była objęta polisą ubezpieczeniową w wysokości 1 mln dolarów od lipca 2018 do końca lipca 2019 roku.  Ponadto według złożonego pozwu (opierając się na prawie kalifornijskim), Amber Heard doprowadziła do przegranego wyroku wyłącznie ze swojej winy. Jak bowiem wynika z pozwu – “ubezpieczyciel nie jest odpowiedzialny za stratę spowodowaną umyślnym działaniem ubezpieczonego”. Tym samym firma nie ma obowiązku spłaty zadłużenia aktorki.

Innymi słowy, ponieważ ława przysięgłych orzekła, że gwiazda działała ze złośliwością, firma uważa, że nie powinna być zmuszona do wypłacenia jej odszkodowania. W zgłoszeniu zauważono również, że NYM zaakceptował kancelarię Cameron/McEvoy jako jej obrońcę w październiku 2019 roku.

Czytaj również: Badanie: schroniska dla kobiet obniżają wskaźnik ich morderstw

Niemniej jednak New York Marine twierdzi, że kancelaria Cameron McEvoy wycofała się ze sprawy 2 listopada 2020 roku za radą Heard lub reprezentujących ją adwokatów. NYM nie zatwierdziła równoczesnej zmiany doradcy, co ostatecznie miało ogromne znaczenie w trybie ubezpieczeniowym. Tym samym New York Marine and General Insurance Company może walczyć o to, aby uniknąć zapłaty za koszty przegranego wyroku Heard.

Amber Heard przez przypadek przyznała się, że kłamała przed sądem

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close