GospodarkaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTurystykaZdrowie i medycyna

Japonia w końcu zniesie ograniczenia dla zagranicznych turystów

Japonia znosi ograniczenia dla zagranicznych turystów

Japonia ponownie otworzy swoje drzwi dla zagranicznych gości i po ponad dwóch latach zamkniętych granic z powodu pandemii wirusa COVID zniesie ograniczenia dla zagranicznych turystów. Od 11 października turyści będą mogli odwiedzać kraj bez wizy i nie będą już musieli korzystać z pośrednictwa biur podróży. Zniesiony zostanie również limit dziennych przyjazdów. Dla Japonii, przewidywany napływ podróżnych będzie mile widzianym impulsem dla rządu i lokalnych firm, i nastąpi w momencie, gdy japoński jen spadł do najniższego punktu w stosunku do dolara amerykańskiego.

Japonia rozluźni środki kontroli granicznej, aby zrównać się z USA.

– powiedział premier Fumio Kishida.

Decyzja władz Japonii zapadła mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Tajwan i Hongkong również złagodziły zasady wjazdu dla turystów. Tajwan zrezygnuje z wymogu kwarantanny w przypadku przyjazdów międzynarodowych do połowy października, natomiast Hongkong poinformował, że od 26 września zrezygnuje z kwarantanny w hotelu na rzecz wymogu pozostania w domu.

Czytaj też: Japonia rozważa zniesienie limitu turystów. Kraj musi ratować gospodarkę

Program motywacyjny

Premier Kishida ogłosił również krajowy program motywacyjny, który zapewni zniżki na podróże, ceny parków tematycznych, imprezy sportowe i koncerty. Mieszkańcy i obywatele Japonii będą mogli otrzymać dotację w wysokości 11 000 jenów (ok 375 zł). Podobne programy zostały wprowadzone w innych krajach, aby zachęcić mieszkańców do wydawania i stymulowania gospodarki. Jednak, podobnie jak w innych miejscach, wzrost kosztów utrzymania był dominującym problemem dla mieszkańców.

Trzecia co do wielkości gospodarka świata była jedną z ostatnich azjatyckich potęg, które utrzymywały swoje granice zamknięte ze względu na obawy przez COVID. Wskaźnik umieralności w Japonii jest najniższy wśród najbogatszych narodów świata, a wskaźnik szczepień należy do najwyższych. Japonia nigdy nie nakazała też zamykania granic czy noszenia masek, ale wielu mieszkańców chętnie zgodziło się na dobrowolne środki ochronne.

Tuż przed pandemią, w 2019 roku Japonię odwiedziło prawie 32 miliony obcokrajowców. Raporty wykazały, że ograniczenia dotyczące podróżnych w ostatnich miesiącach uniemożliwiły wielu obcokrajowcom odwiedziny.

Czytaj też: Japonia ponownie uruchomi nieczynne reaktory jądrowe! Trwa proces licencjonowania

Źródło: BBC

Japonia ponownie otwiera się dla turystów, ale z surowymi zasadami

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close