Turystyka

Dominikana walczy o turystów. Każdemu oferuje opłacenie ubezpieczenia od covidu

Darmowe ubezpieczenie medyczne, brak wymaganego negatywnego testu na lotnisku. W taki sposób Dominikana próbuje zachęcić turystów do odwiedzin.

Ubezpieczenie na wypadek zarażenia się koronawirusem obejmie każdego turystę, który odwiedzi Dominikanę przed 30 kwietnia 2021 roku. Obejmuje ono opiekę medyczną, a także przewóz chorego i bliskiej osoby. Do tego pokryte zostaną koszty przelotu oraz dłuższego pobytu. Ubezpieczenie zostanie zaoferowane osobą, które przylecą samolotem i zdecydują się na zakwaterowanie w hotelu.

Goście będą musieli jedynie przedstawić formularz, w którym potwierdzą, że w ciągu ostatnich trzech dni nie zaobserwowali u siebie objawów związanych z koronawirusem. Ponadto turyści będą zobligowani do podania swoich danych kontaktowych. W tej chwili formularze dostępne są w wersji elektronicznej oraz papierowej, jednak od 1 lutego będą one dostępne jedynie w wersji elektronicznej.

Dominikana bada na lotniskach

Choć państwo nie wymaga od turystów negatywnych wyników testów, na lotniskach prowadzone są badania przesiewne. Taka strategia nie powinna dziwić, pandemia jest dotkliwa dla wszystkich, jednak kraje turystyczne odczuwają straty jeszcze mocniej.

Dominikana również w ubiegłym roku walczyła o turystów. Pomysł z ubezpieczeniem turystów zastosowano już w grudniu, zastosowano również szereg procedur bezpieczeństwa. Hotele mogą być zapełnione w maksymalnie 60 procentach, do tego bagaż poddaje się zdezynfekowaniu.

Co ciekawe, goście mogą korzystać z hotelowych atrakcji takich jak baseny, restauracje czy bary. Jednak w tym wypadku maksymalne obłożenie wynosi 35 procent. Restauracje korzystają z menu w wersji cyfrowej lub jednorazowej wersji papierowej. Ponadto w hotelach istnieją strefy, do których wysyła się gości skierowanych na kwarantannę.

Dominikana nie zrezygnowała również z atrakcji turystycznych. Turyści mogą zwiedzać parki narodowe, pomniki przyrody czy też rezerwaty. Pod koniec ubiegłego roku władze zdecydowały się jednak na wprowadzenie godziny policyjnej. Obowiązuje ona od poniedziałku o piątku w godzinach 21.00 – 5.00, a w soboty i niedziele – 19.00 – 5.00. W tym czasie turyści mogą korzystać z hotelowych atrakcji.

Źródło: Rzeczpospolita, Wakacje.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close