Kultura i sztukaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTurystykaZdrowie i medycyna

Hongkong chce przyciągnąć turystów i rozda im darmowe bilety lotnicze

Hongkong rozda darmowe bilety lotnicze

Hongkong rozda darmowe bilety lotnicze turystom. Władze twierdzą, że ponad 500 000 darmowych biletów lotniczych o wartości 2 mld dolarów hongkońskich (1,2 mld zł) pobudzi przemysł turystyczny dotknięty pandemią. W ostatnich tygodniach miasto wycofało się z kilku obostrzeń antyCOVIDowych. Jednak główne linie lotnicze walczą o przywrócenie rozkładu lotów do poziomu sprzed pandemii.

Władze lotniska sfinalizują ustalenia z liniami lotniczymi. Kiedy rząd ogłosi, że usunie wszystkie ograniczenia Covid-19 dla podróżnych przylatujących do Hongkongu, rozpoczniemy kampanie reklamowe darmowych biletów lotniczych.

– powiedział Dane Cheng, dyrektor wykonawczy Hongkong Tourism Board.

Cheng dodał, że darmowe bilety, które zostały zakupione w celu wsparcia hongkońskich linii lotniczych podczas pandemii, zostaną rozdane w przyszłym roku przylatującym i wylatującym podróżnym przez władze lotniska w mieście.

Tymczasem Virgin Atlantic zapowiedział, że po 30 latach spędzonych w azjatyckim hubie lotniczym zamknie swoje biuro w Hongkongu i nie będzie już latał między miastem a Londynem Heathrow. Virgin Atlantic przekazały, że przestaną działać w Hongkongu z powodu problemów związanych z wojną na Ukrainie.

Znaczące zawiłości operacyjne wynikające z zamknięcia rosyjskiej przestrzeni powietrznej przyczyniły się do podjęcia decyzji handlowej o niewznawianiu lotów w marcu 2023 roku zgodnie z planem.

– powiedział brytyjski przewoźnik.

Linia lotnicza, którą założył miliarder Richard Branson, wstrzymała loty do Hongkongu w grudniu ubiegłego roku. Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała, że kilka linii lotniczych zawiesiło loty lub wybrało dłuższe trasy, aby uniknąć przelotu nad tym obszarem.

Bardzo przepraszamy za rozczarowanie naszych lojalnych klientów na tej trasie i każdemu, kto zarezerwował podróż od marca 2023 roku, zaoferujemy zwrot pieniędzy, voucher lub opcję zmiany rezerwacji na alternatywnej trasie Virgin Atlantic.

– dodał przewoźnik.

https://www.youtube.com/watch?v=0fGVf3LyTos

Czytaj też: Hongkong zabije 2000 chomików z powodu COVID-19

Turystyka w Hongkongu

Do niedawna Hongkong miał jedne z najsurowszych przepisów antyCOVIDowych na świecie, ponieważ stosował się do chińskiej polityki “zero Covid”. W zeszłym miesiącu rząd Hongkongu powiedział, że nie będzie już wymagał, aby osoby przybywające do miasta przechodziły kwarantannę w hotelu lub wykazywały negatywny test przed wejściem na pokład samolotów do Hongkongu. Teraz, w ciągu trzech dni po przyjeździe, podróżni muszą monitorować się pod kątem ewentualnej infekcji. Wiadomość ta wywołała pośpiech w zakupie biletów lotniczych do i z Hongkongu.

Prudence Lai, starsza analityk w firmie badającej rynek Euromonitor International uważa, że oferta darmowych biletów lotniczych pomoże przyspieszyć proces naprawy reputacji Hongkongu jako popularnego celu podróży.

Status Hongkongu sprzed pandemii stanowi potencjał rynkowy pełnej odbudowy. Jednak jest to w dużej mierze uzależnione od tego, kiedy powrócą turyści z Chin kontynentalnych, ponieważ Chiny kontynentalne przyczyniają się do ponad połowy przyjazdów i wpływów z podróży do Hongkongu.

– stwierdziła Lai.

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku Hongkong odwiedziło 184 000 osób. Oznacza to znaczny spadek liczby turystów w porównaniu do okresu sprzed pandemii. W całym 2019 roku miasto odwiedziło 56 mln osób.

Czytaj też: Hongkong nie jest dobrym miejscem dla biznesu

Źródło: BBC

Chińskie antyCOVIDowe przepisy duszą krajową gospodarkę

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close