Biznesowi celebryciBusiness lifestyle

Marek Belka o swoim bogactwie: OBRZYDLIWIE dużo zarabiam!

Według rankingów Marek Belka jest jednym z najbogatszych polskich europosłów. Jego źródła zarobków od dłuższego czasu były źródłem wielu domysłów i niedopowiedzeń. Tymczasem w Radiu TOK FM wyznał, ile tak naprawdę zarabia oraz na co przeznacza swoje pieniądze. 

Były premier wyznał w rozmowie z Grzegorzem Sroczyńskim, że uzyskuje bardzo duże przychody zarówno jako europoseł, jak i członek rady dyrektorów Echo Polska Properties. Pozwala mu na to uzyskanie ogromnych miesięcznych zarobków. W wywiadzie potwierdził, że:

Zarabiam coś między grubo a trochę poniżej 100 tysięcy złotych miesięcznie. Nie są to kwoty, które pozwalają na kupowanie działek i nieruchomości. Ja po prostu żyję dobrym życiem bardzo zapracowanego emeryta.

Dopytywany o szczegóły, to przekonał dziennikarza, że:

Nie jestem obrzydliwie bogaty w tym sensie, że nie stać mnie na inwestycje, jakie robią ludzie bogaci, ale jeśli chodzi o zarobki, to obrzydliwie dużo zarabiam.

Robert Lewandowski i jego zegarki. Za kilka z nich wybudowałby osiedle

Na co Marek Belka wydaje swoje pieniądze?

Dopytywany, przyznał, że stara się inwestować, choć według jego skali są to jedynie drobne inwestycje, nieporównywalne do majątku innych krezusów:

Ostatnio zdecydowałem się kupić pewien pakiet obligacji państwowych, antyinflacyjnych. To absolutnie najlepsza lokata. Nie ma co się zastanawiać. Choć część pieniędzy trzymam też na kontach bankowych.

Tymczasem według raportu BiznesInfo, Marek Belka z samej pracy dla Europarlamentu zarabia miesięcznie około 25 tysięcy Euro (ok. 115 tysięcy złotych), co czyni go jednym z najlepiej zarabiających polityków w Europie.

Na co można przeznaczyć wypłatę Marka Belki?

Tak jak wspomniano wcześniej, oprócz stałej pensji w Europarlamencie, były premier dorabia w radzie nadzorczej dyrektorów Echo Polska Properties. Niestety ta pensja jest utajniona, więc zaokrąglimy zarobki do 120 tysięcy złotych miesięcznie. 

Poranne Plotki Biznesowe: Marek Belka mówi, że obrzydliwie dużo zarabia; Nowy Ład będzie opóźniony

Oznacza to, że co miesiąc może kupować sobie np. Volvo V40. Silnik: T3, lub Skoda Superb. Silnik: 2.0 TDI 140 KM. Wystarczy trzy miesiące pracy, aby za 360 tysięcy złotych kupić nowe mieszkanie w Warszawie o powierzchni 45 m2 (szacując ok. 8000 zł za metr kwadratowy). Miesiąc pracy wystarcza mu nawet na zakup zegarka Roberta Lewandowskiego, czyli Patek Philippe 37 mm, którego cena oscyluje wokół 120 tysięcy złotych.

Źródło: Radio TOK FM, BiznesInfo, Bachustoja Blog

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close