PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

Poranne Plotki Biznesowe: Policja interweniuje na siłowniach; prezydent zwołuje pilne posiedzenie

Zmagań z pandemią ciąg dalszy

Koronawirus w Polsce. Wyścig z czasem o zaszczepienie populacji opisuje Rzeczpospolita. Na piątek rano prezydent Andrzej Duda zwołał zdalne posiedzenie rady gabinetowej w sprawie „sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z Covid-19″. To reakcja na dane z czwartku, kiedy odnotowano 954 ofiary śmiertelne i 28 887 przypadków zakażenia koronawirusem. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia tłumaczył, że na ten tragiczny rekord złożyły się także zgony z całego okresu świąt. – Mamy w granicach 100 zgonów z Wielkiego Piątku, 130 zgonów z Wielkiej Soboty i 130 zgonów z Wielkiej Niedzieli – mówił Wojciech Andrusiewicz. I dodał, że „w szpitalach szczyt trzeciej fali właśnie się przetacza – to jest bardzo niebezpieczne dla polskiej służby zdrowia, bardzo niebezpieczne dla społeczeństwa”.
https://www.rp.pl/Covid-19/304089896-Koronawirus-w-Polsce-Wyscig-z-czasem-o-zaszczepienie-populacji.html
OBYŚMY TEN WYŚCIG WYGRALI

TVP nie chce ujawnić ile Jacek Kurski zarabiał jako “doradca zarządu”. TVP stwierdziła, że nie ujawni ile zarabiał Jacek Kurski jako doradca zarządu. Nadawca przekonuje, że Kurski nie wykonywał wtedy funkcji publicznych i nie miał też żadnego wpływu na decyzje podejmowane w spółce, więc nie musi podawać jego zarobków. Te miały być z kolei porównywalne do zarobków innych doradców zarządu. A ile zarabiali inni doradcy? Tego też nie się raczej nie dowiemy.
https://plotkibiznesowe.pl/2021/04/08/tvp-nie-chce-ujawnic-ile-jacek-kurski-zarabial-jako-doradca-zarzadu/
OT, TAJEMNICA

Coraz więcej Polaków pracuje, choć mogliby przejść na emeryturę. To prosty sposób na podniesienie świadczenia, wyjaśnia Business Insider. Polacy zaczęli dostrzegać zalety dłuższej aktywności zawodowej na rynku pracy. Z roku na rok rośnie bowiem odsetek osób opóźniających przejście na emeryturę, a w efekcie podnoszących swoje świadczenia z ZUS. Każdy rok dłuższej pracy może je podnieść o kilka, a nawet kilkanaście procent. Kolejny rok z rzędu rośnie odsetek Polaków, którzy decydują się na opóźnienie przejścia na emeryturę.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/emerytura-coraz-wiecej-polakow-opoznia-koniec-kariery-zawodowej-i-podnosi-swoje/ssj511c

Interwencja policji na siłowni. Właściciel utrudniał czynności – w środku kilkadziesiąt osób, informuje Kalisz24.info. Kilkunastu funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji interweniowało w czwartek po godzinie 14.00 w budynku siłowni przy al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Wewnątrz znajdowało się pomiędzy 30 a 40 osób, a praca mundurowych przez blisko godzinę była mocno utrudniana.
https://kalisz24.info.pl/interwencja-policji-na-silowni-wlasciciel-utrudnial-czynnosci-w-srodku-kilkadziesiat-osob/
KOLEJNE PODZIEMIE PADŁO?

Dobra wypowiedź prezesa PZPN:

Dobra, pogadajmy chwilę o mieszkaniach

Rośnie zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi. “Najniższe oprocentowanie w historii nie będzie trwało wiecznie” – czytamy w Business Insiderze. Rośnie zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi i rośnie też sprzedaż mieszkań. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że w marcu bieżącego roku o kredyt wnioskowało 20 proc. więcej Polaków niż w lutym. Eksperci podkreślają, że wzrostowi popytu sprzyjają niskie stopy procentowe, które sprawiają, że kredyty są tańsze oraz łagodniejsza polityka kredytowa wielu banków. Zaciągany dziś tani kredyt ma jednak jeden minus – w perspektywie kilku lat z pewnością zdrożeje. Według BIK w marcu o kredyt zawnioskowało 56 tys. osób.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/wzrost-zainteresowania-kredytami-hipotecznymi-czy-dzis-sie-bardziej-oplaca/k9xsvjl
NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ

Ceny mieszkań w UE rosną znacznie szybciej niż koszty najmu, stwierdza Obserwator Gospodarczy. Od kilku lat ceny mieszkań i najmu w Unii Europejskiej podążają różnymi ścieżkami wzrostu – podaje Eurostat. W okresie od 2010 r. do drugiego kwartału 2011 r. ceny nieruchomości i najmu w UE podążały podobnymi ścieżkami wzrostu. Od drugiego kwartału 2011 r. podążały one już zupełnie innymi ścieżkami. Ceny najmu od 2010 roku regularnie rosną w mniej więcej stałym i przewidywalnym tempie. Dzieje się tak po dziś dzień. Ceny nieruchomości ulegały natomiast znacznym wahaniom.
https://obserwatorgospodarczy.pl/transport-i-infrastruktura/29-nieruchomosci/2022-ceny-mieszkan-w-ue-rosna-znacznie-szybciej-niz-koszty-najmu

Będzie łatwiej o mieszkanie? Rządowe gwarancje zamiast wkładu własnego, informują Filary Biznesu. Gwarancje rządu nawet do 100 tys. zł zastąpią wkład własny na mieszkanie – napisał w analizie ekspert HRE Investments Bartosz Turek. Według eksperta taki system gwarancji byłby kilka lub kilkanaście razy bardziej efektywny niż dopłaty do kredytów w latach 2014-18. Analityk, powołując się na informacje Dziennika Gazety Prawnej, napisał, że jednym z elementów Nowego Ładu, czyli programu gospodarczego, który zamierza przedstawić rząd, mają być tzw. gwarancje skarbu państwa na zakup nowego mieszkania.
https://filarybiznesu.pl/bedzie-latwiej-o-mieszkanie-rzadowe-gwarancje-zamiast-wkladu-wlasnego/a9538
NO INTERESUJE NAS TEN NOWY ŁAD CORAZ BARDZIEJ

Złoty w końcu odbił się od dna, ale dziś ważna konferencja prezesa NBP, pisze donosi Wprost. Gołębie komentarze szefa Fed Powella dopasowały się do generalnie pozytywnych nastrojów w tym tygodniu. Dolar zmierza do zaliczenia pierwszego od czterech spadkowego tygodnia. Wall Street poprawia szczyty. Poprawa apetytu na ryzyko pomaga walutowym ryzykownym, w tym złotemu, ale dziś ważna konferencja prezesa NBP Glapińskiego.
https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/gielda/10437110/konferencja-adama-glapinskiego-prezesa-nbp-jak-zareaguje-zloty.html

Koronawirus. Niemcy zrywają solidarność Unii ws. szczepionek, informuje Rzeczpospolita. Berlin podejmuje negocjacje z Moskwą o zakupie antycovidowej szczepionki Sputnik V. To przekreśla europejski program kontraktowania wakcyn. W marcu odpowiedzialny za sprowadzenie szczepionek dla Wspólnoty komisarz Thierry Breton zapewniał: „Europa absolutnie nie potrzebuje Sputnika!”. Mimo to w środę wieczorem w trakcie zdalnego posiedzenia ministrów zdrowia „27″ reprezentujący Niemcy Jens Spahn raz jeszcze zapytał, czy Bruksela zamierza podjąć negocjacje z Rosjanami o zakupie szczepionki.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/304089915-Koronawirus-Niemcy-zrywaja-solidarnosc-Unii-ws-szczepionek.html
I TYLE Z SOLIDARNOŚCI

Mamy dla was ciekawostkę, którą wyłapał Jacob Carlitos Nowak

Potoooooooo lub Pot-8-Os był XVIII wiecznym koniem wyścigowym w Anglii. Startował w 40 wyścigach konnych z czego wygrał aż 34 z nich. Rumak miał pierwotnie nazywać się ,,Potato”, właściciel konia poprosił chłopca w stajni by napisał na pojemniku na paszę imię wierzchowca. Chłopak źle zinterpretował nazwę i napisał ,,Potoooooooo” (Pot eight o’s). Właścicielowi tak się ta forma spodobała, że postanowił ją zostawić. I tak narodził się Potoooooooo (wymawiane jako Potatoes).

Wikimedia

Ogródki gastronomiczne otwarte od 1 maja? „To pozwoli na bezpieczny powrót do pracy” – przekazuje Wprost. Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej wystosował apel do rządu o zezwolenie na uruchomienie ogródków gastronomicznych od 1 maja 2021 roku. IGGP przekonuje, że taki krok pozwoli restauracjom bezpiecznie wrócić do pracy. Jak powiedział PAP sekretarz generalny zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej Sławomir Grzyb, otwarcie ogródków pozwoli bezpiecznie wrócić restauracjom do działalności. – Na wolnym powietrzu nie ma czego wietrzyć, a branże zamknięte muszą wrócić do pracy – zaznaczył.
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10437076/koronawirus-ogrodki-gastronomiczne-otwarte-od-1-maja-jest-apel-do-rzadu.html
OBY PYKŁO

Kim Kardashian oficjalnie miliarderką według Forbes. Pewnie wstawała wcześnie rano ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kim Kardashian to jedna z najbardziej znanych celebrytek na świecie. Posiada ponad 213 mln followersów, choć na pewno część z Internautów zastanawia się, skąd wzięła się jej popularność. Ona zaś potrafi zręcznie zarobić na skandalach, dzięki czemu według Forbes właśnie dołączyła do grona miliarderek.

Kim Kardashian oficjalnie miliarderką według Forbes. Pewnie wstawała wcześnie rano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Patryk Felmet w zarządzie CPK. Będzie odpowiadał m.in. za wizerunek portu, pisze PulsHR. Rada Nadzorcza CPK zdecydowała w czwartek, że Patryk Felmet dołączy do zarządu portu. Będzie odpowiadał m.in. za działania wizerunkowe i strategię marketingową – poinformowało CPK. Podkreślono, że w ciągu 2 miesięcy liczbę członków zarządu zredukowano z pięciu do czterech.
https://www.wnp.pl/logistyka/patryk-felmet-w-zarzadzie-cpk-bedzie-odpowiadal-m-in-za-wizerunek-portu,461312.html

Swoją drogą, odświeżona wersja Diablo II zapowiada się cudnie:

No i dotrwaliśmy do piątku. Oby chociaż w weekend poświeciło słońce. Życzymy wam udanego weekendu, no i bądźcie zdrowi!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close