HandelPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Biedronka chce być jak Żabka i też będzie otwarta w niedziele

Biedronka idzie śladem Żabki

Biedronka testuje w wybranych placówkach usługę pocztową, realizowaną we współpracy z Pocztą Polską. Oznacza to, że wybrane do testów sklepy mogą działać w tak zwane niedziele niehandlowe. Jeśli usługa się sprawdzi, najprawdopodobniej zostanie rozszerzona na pozostałe placówki. Na ten moment usługi pocztowe oferowane są między innymi w sklepie przy ul. Skoroszewskiej 5B w Warszawie.

Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Uruchomienie testu jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym. Decyzje dotyczące ewentualnego rozwoju i finalnego kształtu tej usługi podejmiemy po analizie wyników pilotażu.

– czytamy w odpowiedzi biura prasowego sieci Biedronka.

Biedronka już teraz prowadzi niedzielny handel w dwóch placówkach w Polsce. Są to sklepy franczyzowe w Różyńcu na Śląsku oraz w miejscowości Dobrzyca niedaleko Kalisza.

Zakaz handlu w niedzielę miał ratować małe sklepy, ale tylko je dobija

Biedronkowy „Odbiór w Punkcie”

Poczta Polska prowadzi pilotażowo we współpracy z Biedronką usługę odbioru przesyłek pocztowych. Pilotaż jest realizowany z udziałem partnera technologicznego, firmy PointPack.

Poczta Polska konsekwentnie rozbudowuje sieć „Odbiór w Punkcie”, do której oprócz kilku tysięcy własnych placówek pocztowych, automatów pocztowych, należą także punkty odbioru przesyłek w znanych sieciach partnerskich. Spółka, realizując kierunki strategiczne w zakresie usług kurierskich i paczkowych, przyspiesza ekspansję w tym obszarze i rozszerza współpracę z właścicielem sieci sklepów Biedronka.

– mówi portalowi Wirtualne Media Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

Przedstawicielka Poczty dodaje, że testy odbioru przesyłek w ramach sieci „Odbiór w Punkcie” to kontynuacja współpracy, jaką Biedronka podjęła wcześniej z państwowym operatorem pocztowym.

Od ponad 2 lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, zlokalizowanych w sklepach Biedronka. Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów.

– informuje portal Justyna Siwek.

Przypomnijmy, że firma Pointpack podpisała z Pocztą Polską i Eurocash umowę, w ramach której będzie obsługiwać przesyłki dostarczane przez pocztę do sklepów sieci handlowych takich jak Delikatesy Centrum, Lewiatan, Abc czy Euro Sklep. Tym samym sklepy te staną się placówkami pocztowymi i – tak jak na przykład sieć sklepów Żabka – będą mogły ominąć zakaz handlu w niedzielę.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close