MediaSport

Euro 2020: Anglicy bili przypadkowych Włochów i czarnoskórych mężczyzn

To tyle jeśli chodzi o ich "walkę z rasizmem".

Finał Euro 2020 Anglia — Włochy przejdzie do historii. Nie tylko przez wzgląd na ogromne emocje, rzuty karne i atmosferę, ale także przez zachowanie kibiców, którzy pokazali prawdziwe oblicze. Po finale brytyjscy kibice zaczęli atakować zwycięskich Włochów, a także czarnoskórych. Na Twitterze wylał się także rasizm i fala hejtu. Prawdziwe maski opadły?

Euro 2020 zakończyło się w cieniu skandalu. Angielska reprezentacja od samego wspierała “Black Lives Matter“, a piłkarze przed każdym meczem klęczeli w imię “walki z rasizmem”. Problem tylko w tym, że nie podzielali tego kibice, którzy za każdym razem w tym momencie gwizdali i buczeli na swoją drużynę. Punktem kulminacyjnym był jednak finał Euro 2020, podczas którego zachowali się nomen omen – jak bydło.

Po przegranym meczu angielscy kibice zaczęli atakować Włochów oraz wielu czarnoskórych. Wszystko dlatego, że podczas rzutu karnych, to właśnie trójka czarnoskórych piłkarzy nie wbiła wymarzonych bramek. Bukayo Saka, Marcus Rashford oraz Jadon Sancho nie wykorzystali swojej szansy, co niestety wpłynęło na ostateczny wynik meczu.

To jednak był dopiero początek dramatu po finale Euro 2020.

 

Euro 2020: Robert Lewandowski spełnił ogromne marzenie chorego chłopca

Angielscy kibole to rasiści. Pokazali to po finale Euro 2020

Na Twitterze powstało mnóstwo rasistowskich komentarzy ze strony Anglików. Na żywo dochodziło również do rękoczynów.

Źródło: Twitter
Źródło: Twitter
Twitter, euro 2020
Źródło: Twitter, euro 2020
Źródło: Twitter, euro 2020

Euro 2020: Anglia vs Włochy. Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców przyćmiło święto piłki nożnej

W czasie meczu tysiące kiboli próbowało wtargnąć na stadion Wembley bez biletów. Część z osób dostała się bezprawnie na stadion. Tak było również przed meczem, kiedy ochrona obiektu zwyczajnie nie mogła sobie poradzić z rozwścieczonym tłumem.

W budynku nakręcono również brutalne sceny, podczas których próbowano powstrzymać niektórych kiboli przed wdarciem się do środka stadionu. Pierwotnie mylnie założono, że były to bójki między Włochami a Anglikami. Niemniej jednak nawet ta sytuacja pokazuje, jak bardzo agresywni byli angielscy kibice.

Sami piłkarze też nie dali za wielkiego popisu. Wielu z nich po prostu zdejmowało srebrne medale, ignorując prośby o powstrzymanie się od takiego zachowania. Trzeba zatem przyznać, że zwyciężył lepszy zespół. Przynajmniej mentalnie.

Sytuacja stała się na tyle poważna, że zareagowała brytyjska organizacja The English Football Association.

FA zdecydowanie potępia wszelkie formy dyskryminacji i jest zbulwersowana internetowym rasizmem, który został wymierzony w niektórych z naszych angielskich graczy w mediach społecznościowych.

Organizacja poinformowała o pociągnięciu do odpowiedzialności wszystkich “kibiców”, którzy zachowywali się niewłaściwie i agresywnie. Dotyczy to również rasistowskich i wulgarnych wpisów w mediach społecznościowych.

Źródło: Reddit, Twitter, Sport.pl, NBC Sport

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close