Kultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Premier Morawiecki nadal atakuje TVN: To wolne żarty, a nie wolne media

Morawiecki atakuje TVN

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się w RMF FM do ustawy Lex TVN, która wywołała ogromne kontrowersje, a Polacy zarzucają PiS atak na wolne media. Premier zapewnił, że popiera uchwaloną przez Sejm nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Zdaniem premiera Morawieckiego, TVN nie należy nazywać “wolnymi mediami”, bo… stacja hejtuje Pawła Kukiza.

Jeśli patrzę na tę stację, jaki gigantyczny hejt ona wywołuje wobec na przykład pana Pawła Kukiza. Jak zachowuje się absolutnie, w 100 proc. stronniczo, to wydaje mi się, że to nie są wolne media, to są wolne żarty.

– powiedział Mateusz Morawiecki o TVN24.

My tylko pokazujemy daleko idące ryzyko, że skoro w obecnej ustawie nastąpił taki zakup przez podmiot z zagranicy, spoza Unii Europejskiej, to w każdej chwili może nastąpić. Zapytam, czy chciałby pan, żeby bez przeszkód – tak jak do tej pory było możliwe – z Rosji, z Chin czy z krajów arabskich kupił [polską firmę z branży mediów – przyp. red.]. My chcemy doprecyzować stan prawny.

– powiedział do prowadzącego.

Redaktor Krzysztof Ziemiec zwrócił uwagę, że RMF FM należy do koncernu niemieckiego, wobec którego Polska nie może wprowadzić przepisów ze względu na kraj pochodzenia właściciela, ponadto rozgłośnia jest jedną z najlepiej postrzeganych marek medialnych.

Panie redaktorze, media wasze czy inne, będące w rękach podmiotów zagranicznych, to jednocześnie element gry tamtych państw. No nie łudźmy się, nie bądźmy naiwni.

– dodał Morawiecki.

Salwador podzielony w sprawie przyjęcia Bitcoina jako środka płatniczego

Duda zawetuje?

Morawiecki dodał, że nie wie, jaką decyzję wobec ustawy podejmie prezydent Andrzej Duda w przypadku uchwalenia jej przez parlament.

Naprawdę pan prezydent podejmuje swoje decyzje 150 proc. autonomicznie i to są wyłączne jego decyzje.

– stwierdził.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda krytycznie ocenił Lex TVN.

To jest bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów.

– stwierdził.

Grupa TVN od sześciu lat jest w amerykańskich rękach. W połowie 2015 roku nadawcę kupił holding Scripps Networks Interactive, Z kolei na początku 2018 roku został przejęty przez koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close