GospodarkaInwestycjePaństwoPolitykaPrawoŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycyna

Australia ponownie otwiera granicę dla zagranicznych gości

Australia się otwiera

Australia po raz pierwszy od prawie dwóch lat ponownie otworzyła swoją międzynarodową granicę, dając impuls do rozwoju turystyki i rodzinnych spotkań. Kraj ten nałożył jedne z najsurowszych na świecie zakazów podróżowania po tym, jak w marcu 2020 roku został zamknięty z powodu Covid. Australijczycy i niektóre inne osoby mogły wrócić do kraju pod koniec zeszłego roku, ale większość obcokrajowców musiała poczekać.

Na lotnisku w Sydney doszło do łzawych spotkań, gdy ludzie zaczęli przylatywać samolotami. W poniedziałek w Australii miało wylądować ponad 50 lotów międzynarodowych. Podwójnie zaszczepieni goście nie muszą przechodzić kwarantanny, ale nieszczepieni podróżni muszą to zrobić w hotelu przez okres do 14 dni na własny koszt. Podróżni mogą wjeżdżać do wszystkich stanów z wyjątkiem Australii Zachodniej, która pozostaje zamknięta do 3 marca i wymaga trzech szczepień.

To wspaniała wiadomość dla naszego przemysłu turystycznego i 660 000 osób w nim zatrudnionych.

– powiedział Minister Handlu, Turystyki i Inwestycji Dan Tehan.

W 2019 r. Australia miała około 9,5 miliona zagranicznych gości. Tehan powiedział, że ma nadzieję na silne odbicie w sektorze turystycznym, który został dotknięty również przez zakazy podróży krajowych.

Czytaj też: Australia: Canberra wprowadza szybki lockdown po jednym przypadku

Trudne decyzje

Surowe środki podjęte przez Australię wywołały krytykę za rozdzielanie rodzin i tłumienie przedsiębiorstw, ale przypisuje się im również zapobieganie wielu zgonom, zanim szczepionki w ogóle były dostępne. Do tej pory w Australii z powodu COVID zmarło tylko około 4 900 osób.

Zanim Australia zamknęła granice, turyści z zagranicy byli siłą napędową wielu miejsc. W Featherdale Wildlife Park w Sydney turystyka generowała dwie trzecie przychodów. Krajowi goście pomogli utrzymać park, ale ponowne otwarcie granic Australii to wielki moment.

Fakt, że możemy zacząć witać ludzi z powrotem, bardzo poprawi nasze morale.

– powiedział dyrektor zarządzający parku, Chad Staples.

Jednak chociaż istnieje optymizm co do przyszłości, w turystycznym miasteczku Leura, położonym w Górach Błękitnych należących do Światowego Dziedzictwa UNESCO, panuje nieufność, aby nie oczekiwać zbyt wiele i zbyt wcześnie.

Nie będzie to magiczne ożywienie.

– powiedział Careem Angel z Josophan’s Fine Chocolates.

Odbudowa wielomiliardowej australijskiej branży turystycznej będzie wymagała sporo czasu.

Czytaj też: Australia zamyka największą elektrownię węglową 7 lat przed planowanym terminem!

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close