TechnologieZdrowie i medycyna

David Beckham przekazał swoje konto na Instagramie lekarce z Ukrainy

David Beckham na Instagramie posiada ponad (71,5 mln obserwujących) i w związku z wojną na Ukrainie zdecydował się na bardzo znaczący gest. Wszystko dlatego, że udostępnił swoje konto lekarce Irinie Kondratowej ze szpitala położniczego w Charkowie. Dzięki temu miliony ludzi zobaczy, jak lekarze walczą o życie najmłodszych podczas ataków faszystowskiej Rosji.

David Beckham na Instagramie pokazuje filmy z Ukrainy. Udostępnił konto lekarce z Charkowa

David Beckham udostępnił swoje konto na Instagramie lekarce Irinie Kondratowej. Akcja miała na celu ukazanie obserwatorom tragedii w Ukrainie, która jest nieprzerwanie atakowana przez faszystowskie siły rosyjskie od 24 lutego.

W niedzielę na jego koncie były udostępniane filmy, na których pokazywano lekarzy, kobiety w ciąży i noworodki, które muszą walczyć o życie w jednym ze szpitali w Charkowie. Główną bohaterką była doktor Irina Kondratowa, która na co dzień pracuje jako ordynatorka i anestezjolog dziecięcy w regionalnym szpitalu położniczym.

Czytaj również: USA oferuje 5 mln USD nagrody za informację o majątkach oligarchów

Na profilu piłkarza zostały udostępnione m.in. filmy z ciasnej piwnicy, w której umieszczono młode matki i noworodki na czas ostrzału artyleryjskiego. Kobieta udostępniła również filmy i zdjęcia noworodków na oddziale intensywnej terapii, gdzie otrzymywały tlen z generatorów podarowanych przez UNICEF.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez David Beckham (@davidbeckham)

W pewnym momencie przedstawiła Yanę, która trzymała swojego synka Mykhailo. Chłopiec urodził się z problemami z oddychaniem i choć teraz już jest zdrowy, to i tak nie może wrócić z mamą do domu. Wszystko dlatego, że budynek został całkowicie zniszczony przez Rosjan.

Rosyjscy faszyści atakują bezbronnych ludzi

Iryna wyjaśniła, że pracuje 24/7, ale kocha swoją pracę mimo to, że wciąż ryzykuje życie. Jak stwierdziła:

[…] Prawdopodobnie ryzykujemy życiem, ale w ogóle o tym nie myślimy. Kochamy naszą pracę […]. Lekarze i pielęgniarki tutaj, martwimy się, płaczemy, ale nikt z nas się nie poddaje.

Wskazała również na to, jak istotne są dary przekazane przez UNICEF:

Dzięki Waszym datkom otrzymane generatory tlenu pomagają noworodkom przetrwać w strasznych warunkach.

Czytaj również: Bunt białoruskich kolejarzy. Blokują tranzyt broni z Rosji na Ukrainę

David Beckham jest ambasadorem UNICEF od 2005 roku. Słynny piłkarz nieprzerwanie pracuje na rzecz tej organizacji, a w ostatnim czasie zachęca swoich fanów do przekazywania datków na ukraińskich uchodźców. Zostaną one przekazane na rzecz dostępu do wody pitnej i żywności, a także zestawów medycznych do szpitali położniczych. Jest to istotne, ponieważ ośrodki te często są atakowane przez rosyjskich faszystów, którzy uciekają przed ukraińskimi żołnierzami, ale atakują bezbronnych ludzi.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close