Polska

Centrum Zdrowia Dziecka z nowym Onkobusem!

PKN ORLEN wsparł Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” darowizną w wysokości 1,5 mln zł, która umożliwiła zakup pojazdu do transportu dzieci na radioterapię „Onkobus” oraz stworzenie przyjaznego dla pacjentów miejsca do jednodniowej hospitalizacji w czasie specjalistycznej diagnostyki medycznej.

Centrum Zdrowia Dziecka z nowym Onkobusem

Koncern od wielu lat pomaga placówce. Do tej pory podarował Instytutowi m.in. nowoczesne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, samochód na potrzeby transportu pacjentów objętych opieką medyczną oraz pokrył zapotrzebowanie na paliwo dla karetek.

Zobacz także: Sąd: Trump Organization oszukiwało na podatkach! Co na to Donald?

Fundacja ORLEN zakupiła dla Kliniki Onkologii w Instytucie „Pomnik − Centrum Zdrowia Dziecka” pojazd, którym dzieci będą transportowane na radioterapię. W Klinice Onkologii każdego roku przyjmowanych jest do leczenia od 180 do 220 przypadków z nowym zachorowaniem. Stanowi to więcej niż 1/5 wszystkich nowotworów litych leczonych w Polsce.

Zobacz także: Tureckie linie lotnicze planują sporą ekspansję w Polsce

Dzięki wsparciu PKN ORLEN i jej korporacyjnej Fundacji w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” powstało również miejsce jednodniowej hospitalizacji do przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki medycznej związanej ze schorzeniami układu pokarmowego. Z nowej pracowni w ciągu miesiąca będzie korzystać około 400 pacjentów. Przestrzeń ta jest przyjazna zarówno dla małych pacjentów, jak i personelu medycznego, stanowią ją m.in. poczekalnia, gabinety lekarskie czy specjalistyczny gabinet zabiegowy. Na ścianach pomieszczeń pojawiły się kolorowe grafiki, które pomagają w oswojeniu się dzieci z pobytem w szpitalu, odwracając ich uwagę i zmniejszając stres związany z badaniami. Otwarciu tej części pracowni towarzyszyła wizyta kierowców rajdowych ORLEN Team – Jakuba Przygońskiego i Mikołaja Marczyka, którzy swoimi opowiadaniami zabrali dzieci w świat rajdowych emocji. Były też upominki i naklejki „dzielny pacjent” z wizerunkami sportowców oraz autografami.

Od 2018 do 2021 roku Fundacja ORLEN przekazała ponad 310 mln zł w formie darowizn na różne akcje, w tym m.in. na cele dotyczące ochrony zdrowia polskiego społeczeństwa.

Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata! Kto go wyprzedził?

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close