PrawoŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycyna

Cathay Pacific nakłada nowe, surowe zasady na załogi samolotów

Cathay Pacific nakłada restrykcje na załogę

Linie lotnicze Cathay Pacific z Hongkongu wprowadzają nowe restrykcje dla swoich załóg lotniczych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Osoby wracające do miasta z zagranicznych międzylądowań zostały zobowiązane do pozostania w domu i “unikania niepotrzebnych kontaktów społecznych” przez 21 dni. Najnowsze przepisy mają wejść w życie w środę.

W zeszłym miesiącu Hongkong zaostrzył przepisy dotyczące Covid-19, które już teraz są jednymi z najsurowszych na świecie. Poza kilkoma wyjątkami – w tym dla dyplomatów i liderów biznesu – większość osób przybywających do Hongkongu musi przejść od 14 do 21 dni hotelowej kwarantanny.

Teraz, zgodnie z nowymi zasadami Cathay Pacific, w ciągu pierwszych trzech dni po przylocie do Hongkongu załogi samolotów zostały poinformowane, że muszą pozostać w domu, z wyjątkiem następujących niezbędnych czynności (maksymalnie 2 godziny dziennie):

  • Zakupy żywności i podstawowych artykułów codziennego użytku
  • Samodzielne ćwiczenia na świeżym powietrzu
  • Poszukiwanie pomocy medycznej/zakup niezbędnych środków medycznych
  • Wypełnienie obowiązkowych testów po przyjeździe

Następnie członkowie załogi muszą “unikać niepotrzebnych kontaktów społecznych” przez kolejne 18 dni i kontynuować codzienne testy. W komunikacie przypomniano również załogom samolotów o konieczności przestrzegania ścisłych zasad linii lotniczych dotyczących izolacji podczas postojów w innych krajach. Zgodnie z tymi zasadami załogi samolotów muszą udać się bezpośrednio do hotelu jako grupa we wcześniej zaaranżowanym transporcie firmowym i nosić maskę na twarzy przez cały czas trwania podróży. Po dotarciu do hotelu muszą pozostać w swoim pokoju przez cały czas przerwy w podróży, w tym podczas posiłków.

Cathay Pacific kazały pracownikom się zaszczepić, bo inaczej ich zwolnią

Załoga zobowiązana do szczepień

Cathay Pacific poinformowała również, że “wszyscy członkowie załogi są zobowiązani do otrzymania trzeciej dawki szczepionki Covid-19, tak szybko jak to możliwe po zakończeniu sześciomiesięcznej przerwy od drugiej dawki szczepionki i nie później niż 30 kwietnia 2022 roku”. Cathay pyta również pilotów, czy byliby w stanie przenieść się poza Hongkong, ponieważ linia lotnicza rozważa plany awaryjne w przypadku poważnych braków kadrowych.

W poniedziałek Cathay Pacific poinformowało, że wszyscy członkowie załogi, którzy przebywali w tym miesiącu we Frankfurcie, będą musieli przejść 21-dniową kwarantannę w ośrodku rządowym, po tym jak u trzech pilotów lotów towarowych z niemieckiego miasta potwierdzono obecność koronawirusa. Jako środek zapobiegawczy, linia lotnicza powiedziała, że zawiesi postoje we Frankfurcie dla załogi cargo i będzie wymagać od załogi codziennych testów Covid.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close