GastronomiaHandelMediaPrzemysłRolnictwoŚwiat

USA: Dzięki legalizacji marihuana jest popularniejsza niż Starbucks

Marihuana zyskuje na znaczeniu w USA, odkąd jej posiadanie się legalne — wynika z najnowszego raportu MJ Factbook. Co istotne, słynna kawiarnia jest dostępna w 50 stanach, a legalna marihuana w 39 i Dystrykcie Kolumbii. Niemniej jednak tempo sprzedaży i konsumpcji wzrasta każdego roku, co jednocześnie wpływa na wzrost wpływów do budżetu kraju.

Legalizacja marihuany w USA zwiększyła wpływy do budżetu kraju

MJBiz – strona poświęcona biznesowi i badaniom nad konopiami indyjskimi, udostępniła raport na temat zwiększonej konsumpcji marihuany w Stanach Zjednoczonych. Eksperci zanalizowali rozwój branży legalnej marihuany w USA, porównując ją z innymi sektorami przynoszącymi dochody budżetowe. Dotyczy to papierosów, alkoholu, leków bez recepty, a nawet takich czynników jak zakup opioidów, słonych przekąsek czy kawa. Ten ostatni wskaźnik dotyczył Starbucks, czyli najpopularniejszej sieci kawiarnianej w USA.

Czytaj również: Medyczna marihuana zniknęła z polskich aptek! URPL nie wydaje zgód!

Źródło: mjbizdaily.com

Według analizy stwierdzono, że sprzedaż papierosów i leków OTC (over-the-counter drug – są to leki, które można kupić bez recepty), wyniosła odpowiednio 52,8 mld USD i 36,5 mld USD i przewyższyła sprzedaż legalnej marihuany. Niemniej jednak sprzedaż konopi indyjskiej wyniosła nawet o 4 mld dolarów więcej niż cała sprzedaż Starbucks w Ameryce Północnej, w przedziale od 4 mld USD do 6,5 mld USD.

Wszystko dlatego, że według szacunków sprzedaż legalnej marihuany w 2021 r. wyniosła od 24,5 mld USD do 27 mld USD, podczas gdy Starbucks w Stanach Zjednoczonych w tym samym okresie zarobił 20,5 mld USD.

Czytaj również: Legalizacja marihuany w Tajlandii. Rząd pozwala na uprawę konopi w domu!

Niemniej jednak, jak wynika z artykułu, roczne Starbucks w Ameryce Północnej wzrosły o 25% w roku finansowym 2021. Jednakże legalna marihuana odnotowała wzrost sprzedaży o 30%, co samo w sobie stanowi dowód na wzrost popularyzacji tego środka wśród konsumentów.

Trzeba dodatkowo, iż według danych National Institute on Drug Abuse (Krajowego Instytutu ds. Nadużywania Narkotyków), jedynie 9% konsumentów marihuany w USA jest od niej uzależniona. Tymczasem od alkoholu uzależnionych jest 15% konsumentów. W przypadku uzależnionych od heroiny – aż 23% uzależnionych jest także od opioidów. Tym samym według naukowców rekreacyjne zażywanie marihuany jest znacznie bezpieczniejsze od wyżej wymienionych środków, łącznie z nadużywaniem alkoholu.

Malta w pełni zalegalizowała marihuanę. Będzie można mieć 7 gram

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close