HandelInwestycje

Twórca kryptowaluty LUNA będzie bankrutem? Musi zapłacić miliony

Do Kwon, czyli twórca kryptowaluta LUNA, która ostatnio okazała się wydmuszką, może stać się bankrutem. Wszystko przez ogromne podatki, które musi zapłacić, a także liczne nieścisłości w jego zeznaniach. Co istotne, mężczyzna zamknął swoją firmę kilka dni przed krachem LUNA/UST w Korei Południowej. Wiadomość ta była skrzętnie ukrywana przed inwestorami i współpracownikami.

Twórca upadłej kryptowaluty LUNA może być bankrutem. Czarne chmury nad Do Kwonem

Do Kwon, to znany kryptowalutowej społeczności twórca kryptowaluty LUNA, który dał się poznać jako wyjątkowy ignorant. Raptem tydzień przed krachem swojego “dzieła” śmiał się z innych projektów, twierdząc, że 95% z nich “umrze” w ciągu pięciu najbliższych lat.

Czytaj również: Krach na rynku kryptowalut: Bitcoin spadł o ponad 11%

Tymczasem dziennikarze z serwisu DigitalToday udostępnili dokumenty, z których wynika, że iż Do Kwon mógł spodziewać się pewnych problemów z LUNĄ/UST. Wynika z nich, że rozwiązał firmę Terraform zaledwie kilka dni przed krachem Terra Luna i UST. Według danych Kwon złożył wniosek o rozwiązanie firmy 30 kwietnia, a następnie biznesmen chciał przenieść swoje aktywa do Singapuru. 4 maja wniosek został rozpatrzony pozytywnie przez urząd w Seulu, ale w Singapurze wciąż nie otrzymał żadnej licencji.

Źródła: DigitalToday

Na dodatek zespół prawników z Terraform Labs, w tym główny radca prawny Marc Goldichm, doradca sądowy Noah Axler oraz doradca korporacyjny Lawrence Florio zerwali kontrakt z Kwon ze skutkiem natychmiastowym. Na domiar złego, sam Do Kwon musi poradzić sobie z urzędem skarbowym, który naliczył mu do zapłaty ogromne podatki.

Otóż jak informują lokalne media, Koreański Krajowy Urząd Podatkowy wskazał, iż Terra musi zapłacić 35 milionów dolarów podatków. Co istotne, Do Kwon posiada aż 92% udziałów w singapurskim podmiocie, a z racji tego, iż posiada rezydencję w Korei Południowej, to Krajowy Urząd Podatkowy uznał go za pośredni podmiot koreański. I chce go opodatkować kwotą 790 mln USD. Wszystko ma to związek ze wspomnianym zamknięciem firmy, ponieważ jak wskazują urzędnicy, Kwon miał zamiar uniknąć opodatkowania.

Problem nie pojawił się po raz pierwszy, ponieważ już w czerwcu zeszłego roku nad firmą Koreańczyka zawisły ciemne chmury. Wówczas Koreański Krajowy Urząd Podatkowy wszczął dochodzenie wobec The Ancore Company i Terraform Labs. Wszystko pod zarzutem unikania podatków od osób prawnych i dochodów. W październiku urząd ogłosił, iż nakłada na spółkę Terra Virgin podatek dochodowy w wysokości 4,66 miliarda wonów na Terra Virgin, czyli spółkę-córkę Terra Labs. 

Czytaj również: Krach kryptowaluty LUNA. Twórca projektu stoi za jej upadkiem?

Dodatkowo podatek został nałożony  na dyrektora generalnego Kwona, prezesa Shina i dyrektora generalnego Han. Urząd nałożył również podatek na Terra Virgin od osób prawnych w wysokości 44 478 miliardów wonów.

Tagi

Polecane artykuły

3 Komentarze

  1. kto sledzil portfel btc luny, to juz na etapie sprzedazy 83k btc ze strata 13k na jednym btc wskazywalo na mozliwosc exit scam. Najgorzej, jezel ktos w czasie spadku usednial az do ziemii.. wspolczuje, bo luna bardzo popularna w pl ze wzgledu na psedudo znawcow rynkow, ci wlasnie dostaja najwieksze donaty za bycie ambasadorem i spamuja ludzi tymi projektami. Zeby banka jakakolwiek pekla, trzeba napompowac aby zmiesilo sie jak najwiecej osob, troche jeszcze balon podpompowac by uspokoic nowo wschodzacych.. np. okres crypto miedzy lutym-listopadem 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close