MediaPolitykaŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Microsoft kupi TikToka? Spółka potwierdza, że prowadzi negocjacje

Microsoft kupi TikToka?

Microsoft oficjalnie potwierdził, że prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia TikToka w USA. Spółka poinformowała, że rozmowy chce zakończyć do połowy przyszłego miesiąca. Chiński ByteDance miałby sprzedać swoją amerykańską część biznesu, ale niektóre źródła mówią również o Nowej Zelandii, Australii i Kanadzie.

Microsoft zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by dane amerykańskich użytkowników TikToka były przechowywane w Stanach Zjednoczonych. Właśnie kwestia prywatności to jedna z podstawowych spraw, na które zwracają uwagę krytycy chińskiej platformy. Cytowany w komunikacie szef Microsofru Satya Nadella przyznał, że jest po rozmowie z Donaldem Trumpem w sprawie ewentualnej transakcji.

CNBC zwraca uwagę, że ewentualne przejęcie TikToka może nie spodobać się Facebookowi, który również ściśle współpracuje z Microsoftem. A TikTok to dla Facebooka jeden z największych konkurentów.

TikTok z banem w USA?

Parę tygodni temu amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo zapowiedział w Fox News, że Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie całkowitego zakazu używania TikToka i innych chińskich aplikacji społecznościowych. Dodał, że ściąganie TikToka to przyzwolenie na „przekazanie swoich prywatnych danych Chińskiej Partii Komunistycznej”.

W teorii powodem takiej decyzji ma być troska o dane i prywatność obywateli. W praktyce pomysł jest najpewniej związany z nową wojną handlową i napiętymi stosunkami pomiędzy mocarstwami.

W odpowiedzi na słowa Pompeo, TikTok wystosował komunikat, w którym zapewnił, że prezes firmy jest Amerykaninem, a wszystkie dane użytkowników są bezpieczne.

Nie ma dla nas większego priorytetu niż zapewnianie bezpiecznego doświadczenia i ochrony naszym użytkownikom. Nigdy nie udostępnialiśmy danych chińskiemu rządowi i w żadnym wypadku byśmy tego nie zrobili.

Jednym z największych przeciwników TikToka w Ameryce jest także obecny prezydent USA Donald Trump. Prezydent USA przez cały czas straszy możliwością zablokowania TikToka na terenie Stanów Zjednoczonych. Ewentualne przejęcie części firmy przez Microsoft może jednak te plany zmienić.

Telefon dla zboków? Seksistowska reklama LG Polska z Wardęgą [ŻENADUWA ROKU]

Źródło: Money

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close